Bzura Chodaków

01.01.2020

Barwy

Opis klubu dodany przez:

Bzura Chodaków – polski klub sportowy z siedzibą w Sochaczewie (dawniej siedzibą był Chodaków, który w 1976 roku został włączony w obszar miejski miasta Sochaczew, tym samym stając się jego dzielnicą)
Klub założony został w roku 1929 w Chodakowie i jest najbardziej utytułowanym sochaczewskim klubem piłkarskim.

Czasy świetności klubu przypadają na lata pięćdziesiąte, kiedy to piłkarze Bzury grali w II lidze. W sezonie 2011/2012 drużyna piłki nożnej, trenowana przez trenera Grzegorza Szypszaka, uzyskała awans do IV ligi mazowieckiej. Grała tam przez 5 sezonów. W sezonie 2017/18 Bzura została wycofana z rozgrywek i tym samym zdregradowana do A klasy.
Po zmianie zarządu w 2018 roku, drużyna została zreaktywowana, a dzięki swoim ambitnym zawodnikom i wsparciu lokalnych fanatyków w dwa lata zrealizowała plan dwóch awansów i na sezon 2020/2021 powróciła do grona IV ligowców.

Stadion  Bzury, znajdujący się przy ul. Chopina, ma pojemność około 440 miejsc siedzących posiadających zadaszenie. Stadion posiada również sztuczne oświetlenie.

Oficjalna strona klubu: www.ksbzura.pl