DOTRZYMALIŚMY SŁOWA!

SPÓJNIA MAŁA WIEŚ - SKRA DROBIN 2 : 1 (0:0)

BRAMKI:
16 min - N.Skrzyński (T.Górecki)
90+3min -T.Górecki (K.Lipski)

Początek meczu wyrównany. Bez optycznej przewagi jednych bądź drugich.
W 16min wyprowadzamy kapitalny szybki atak. Przechwyt w środku boiska, dwa podania w tym jedno prostopadłe do Tomusia, który w sytuacji 1x1 z bramkarzem wykłada pustaka do Skrzyni, a ten na wślizgu strzela na 0:1.
Po zdobyciu gola cofnęliśmy się i czekaliśmy na swoje okazję po szybkich atakach. Były taki co najmniej dwie ale zabrakło skuteczności (kolejno Tomuś na spółę ze Skrzynią i Kokos)
Skra dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nam to odpowiadało. Cofnięci dobrze gramy w defensywie i kasujemy praktycznie wszystko w bezpiecznej odległości od bramki.
41min i kumulacja błędów w naszym zespole. Gruby niepotrzebnie zagrywa z piątego metra do Adama, ten się gubi i traci piłkę, Stoper spóźniony w kryciu i mamy wyrównanie po strzale głową.

Druga połowa to kopia pierwszej, Ze wskazaniem na Skrę w utrzymaniu się przy piłce i ze wskazaniem na nas za grę w defensywie i wyprowadzanie szybki ataków (ale bardzo nieskutecznych).
Mamy swoje szanse, ale gubimy się w momencie finalnego podania. Skra może wyjść na prowadzenie w ok 80 min. Gruby świetnie spisuje się w swojej ulubionej chwili na boisku i nie daje się pokonać w syt 1x1.
90+3 - rzut rożny (bramkarz miejscowych w naszym polu karnym WTF ?),
piłkę przecina Michał ustawiony na bliższym słupku, ta trafia do Arka. Aro bez namysłu uruchamia na lewej stronie Kokosa, który po mimo podpowiedzi ("strzelaj, nie ma bramkarza") holuje piłkę pod same pole karne Skry. Gdy wszyscy już zwątpili w powodzenie tej akcji, (bramkarz wrócił już między słupki) Kokos idealnie podaje do w tempo nabiegającego Tomusia, a on z zimną krwią strzela obok bezradnego goalkeepera gospodarzy.
Później w całym Drobinie było słychać tylko radość zawodników naszego klubu i małowiejskich kibiców, którzy pojawili się wesprzeć nas na meczu z IV ligowym spadkowiczem.

link do opisu Skry.

do puenty dodam: na Drobin wystarczyło ; )